Denizli'nin Gözü Kulağı - Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu Antalya’da
GENÇLERİ YENİ BULUŞMA NOKTASI; KİTAP KAFE
Kuzay Kordofan Valisi ile Sudan Ankara Büyükelçisi Valimiz Hasan Karahan’ı Makamında Ziyaret Etti
Uzman Pskikolog Dr. Cengiz Türkmen:

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu Antalya’da

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu Antalya’da
Pamukkale Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu öğrencileri dünya çapında önemli bir yere sahip olan Antalya’daki Sporcu Sağlığı ve Performans Merkezi’ne teknik gezi düzenledi.
03.12.2018 / 21:19
Pamukkale Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu öğrencileri dünya çapında önemli bir yere sahip olan Antalya’daki Sporcu Sağlığı ve Performans Merkezi’ne teknik gezi düzenledi.
Pamukkale Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu öğrencileri Antalya Belek’te bulunan, dünya çapında sporcu sağlığı, performansı ve sporcu rehabilitasyon hizmetlerinde önemli bir yeri bulunan Gloria Sports Arena’ya teknik gezi düzenledi.
Gloria Sports Arena’nın bünyesinde bulunan Sporcu Sağlığı ve Performans Merkezi’ne gerçekleştirilen teknik gezi kapsamında sporcu fizyoterapisti olarak çalışan ve aynı zamanda Pamukkale Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Doktora Programı öğrencisi olan Uzman Fizyoterapist Seher Ay, merkezde yürütülen faaliyetleri ve sporcu rehabilitasyonunda uyguladıkları cihazları ve yöntemleri anlattı. Uzman Fizyoterapist Ay, gelecekte spor fizyoterapisti olmak isteyen öğrencilere kendi deneyimlerini aktardı.
Öğrencilere kariyer planlarıyla ilgili tavsiyelerde bulunan Uzm. Fizyoterapist Ay, merkezin fiziki ve teknik imkanlarını da öğrencilerle paylaşarak profesyonel sporculara ve takımlara hizmet veren, bünyesinde Sporcu Sağlığı ve Performans Merkezi’ni bulundurması sebebiyle dünyada ikinci, Avrupa’da ve Türkiye’de birinci sırada yer alan tesisin 2018 yılında uluslararası standartları ve yüksek kalitesi ile FIMS’in (Uluslararası Spor Hekimliği Federasyonu) dünyadaki 27. yetkin tesisi olarak “Collaborating Centres of Sports Medicine” akreditasyonuna sahip olduğunu belirtti.

Etiketler:
Bu haber toplam 9 defa okundu

Nesli Tükenmek Üzere Olan, Denizli’ye Özgü Bir Bitki Türü  ‘Seçmen Çakşırı’
Geçtiğimiz günlerde Pamukkale Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Seçmen Çakşırı Tür Eylem Planı Çalıştayı”nın ardından Pamukkale Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gürkan Semiz, Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serdar Gökhan Şenol ve Öğr. Gör. Dr. Volkan Eroğlu; Seçmen Çakşırı için gerçekleştirdikleri tür eylem planını, bitki türünün özellikleri ve hikâyesi hakkındaki detayları aktardı.

YAZARLAR