Denizli'nin Gözü Kulağı - Öğrencilere Çevre Bilinci Eğitimi Verildi
BAŞKAN GÜRLESİN, YENİ YILDA DA DERTLERE ÇÖZÜM OLUYOR
Beyaz Hüzün Sarıkamış Anıldı
Çameli’de kar kalınlığı 70 cm`ye ulaştı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Öğrencilere Çevre Bilinci Eğitimi Verildi

Öğrencilere Çevre Bilinci Eğitimi Verildi
Denizli Büyükşehir Belediyesi, gelecek nesillere daha temiz ve yaşanabilir bir çevre bırakabilmek için sürdürülen çalışmalar kapsamında, Çameli'deki Şehit Er Basri Arslan Anaokulu'nda çevre eğitimleri başlattı.
04.10.2018 / 16:07


Denizli Büyükşehir Belediyesi, gelecek nesillere daha temiz ve yaşanabilir bir çevre bırakabilmek için sürdürülen çalışmalar kapsamında, Çameli'deki Şehit Er Basri Arslan Anaokulu'nda çevre eğitimleri başlattı.Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan adına Semra Barkan, Mestan Hayran,

Fatmagül Ülker tarafından yaşanılabilir Denizli için çevre eğitimi kapsamındaki seminerde, temiz çevre yaratmada ve sürekliliğinin sağlanmasında koyabilecekleri katkı ve çalışmalar konusunda bilgilendirme yapıldı.
Dünyadaki doğal kaynakların bilinçsizce tüketilip, hava, su ve toprağın duyarsızca kirletilmesi sonucunda yaşanan çevre sorunlarının bilinçli nesillerle durdurulabileceği inancıyla hareket eden Denizli Büyükşehir Belediyesi, ildeki okullarda çevre bilinci eğitimlerine başladı. İnsan varlığını tehdit eden çevre sorunlarına dur demenin alışılagelmiş düşünce ve davranışlardan vazgeçilmesinin yanında, gelecek nesillere temelden bilinçli eğitim verilmesiyle mümkün olacağı vurgulandı.2018 - 2019 eğitim ve öğretim yılı boyunca sürecek seminerlerin ilki Çameli Şehit Er Basri Arslan Anaokulu öğrencilerine verildi. Seminerde çocuklara, bitkisel atık yağlar, ambalaj atıkları, katı ve sıvı atıkların doğaya verdiği zararlar animasyonlar ile süslenen slayt sunum ile anlatıldı. Çocuklara 'Daha temiz yarınlar için bugün hep birlikte çevremize sahip çıkalım' mesajı verildi, ardından öğrencilere hediye dağıtıldı.Etiketler:
Bu haber toplam 132 defa okundu


YAZARLAR


UA-41740559-6