Denizli'nin Gözü Kulağı - Çameli'de Eğitim'de yenilikçi atılımlar atılıyor
BAŞKAN GÜRLESİN, YENİ YILDA DA DERTLERE ÇÖZÜM OLUYOR
Beyaz Hüzün Sarıkamış Anıldı
Çameli’de kar kalınlığı 70 cm`ye ulaştı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Çameli'de Eğitim'de yenilikçi atılımlar atılıyor

Çameli'de Eğitim'de yenilikçi atılımlar atılıyor
Çameli Atatürk Ortaokulu'nda Eğitimde Yenilikçi Adımlar Atılıyor Çameli Atatürk Ortaokulu olarak imkanlarımız dâhilinde Bilişim Teknolojileri sınıfımızı öğrencilerimizin çağa ayak uydurabilmesi adına yenileme çalışmaları yapıyoruz. Çağımızın kodlama ve robotik çağı olduğunu göz önünde bulundururusak bu değişimin gerekli olduğunu düşünüyoruz.
11.10.2018 / 18:37


Çameli Atatürk Ortaokulu'nda Eğitimde Yenilikçi Adımlar AtılıyorÇameli Atatürk Ortaokulu olarak imkanlarımız dâhilinde Bilişim Teknolojileri sınıfımızı öğrencilerimizin çağa ayak uydurabilmesi adına yenileme çalışmaları yapıyoruz. Çağımızın kodlama ve robotik çağı olduğunu göz önünde bulundururusak bu değişimin gerekli olduğunu düşünüyoruz.Bu sene öğrencilerimizi robotik kodlama yaparak algoritmik düşünceye sahip, sorun çözebilen, tasarlayabilen bireyler hâline getirmeyi hedefliyoruz.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un “Robotik’in bu kadar ilerlediği bir dönemde biz bir soru sormak zorundayız. Hangi işi bizim çocuklarımız yapacak? Robotların yapamadığı iş neyse bizim çocuklarımız onu yapacak” açıklamasında da belirttiği gibi 4.sanayi devriminin yaşandığı dünyada artık meslekler değişecek ve buna ülke olarak ayak uydurabilmemizin yolu çocuklarımıza kodlama öğretmekten geçtiğinin farkındayız. Çocuklarımızın teknoloji tüketen değil teknoloji üreten bireyler hâline gelmesini hedefliyoruz.Yavrularımızın millî ve manevi değerlerine sahip çıkan, evrensel ile yerel değerleri harmanlamış, girişimci, vizyoner, dünyadaki gelişmeleri takip eden, bilime sevdalı, teknoloji üreten ve mutlu bireyler olabileceği daha parlak bir gelecek hazırlamak biz Ortaokul Idaresi, öğretmenleri ve velilerimizin vazifesidir. Ülkemizi ve Çameli'yi daha güçlü yarınlara taşıyacak olanlar bizim evlatlarımız. Bu yüzden çocuklarımızın hem kendilerine, hem ailelerine ve hem de milletimize karşı sorumluluklarını aşkla yerine getirmeleri tek beklentimiz. Biz her daim onların yanınızdayız ve tek işimiz onlara hizmet etmek.Etiketler:
Bu haber toplam 54 defa okundu


YAZARLAR


UA-41740559-6