Denizli'nin Gözü Kulağı - PAÜ’de İlahiyat Öğrencileri için Vizyon Programı Düzenlendi
GENÇLERİ YENİ BULUŞMA NOKTASI; KİTAP KAFE
Kuzay Kordofan Valisi ile Sudan Ankara Büyükelçisi Valimiz Hasan Karahan’ı Makamında Ziyaret Etti
Uzman Pskikolog Dr. Cengiz Türkmen:

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

PAÜ’de İlahiyat Öğrencileri için Vizyon Programı Düzenlendi

PAÜ’de İlahiyat Öğrencileri için Vizyon Programı Düzenlendi
Pamukkale Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, İlim Yayma Cemiyeti ve Türkiye İlahiyat Tedrisatına Yardım Eden Dernekler Federasyonu’nun (TİDEF) birlikte düzenlediği ‘İlahiyat Vizyon Programı’na İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Karataş konuk edildi.
18.10.2018 / 23:53


Pamukkale Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, İlim Yayma Cemiyeti ve Türkiye İlahiyat Tedrisatına Yardım Eden Dernekler Federasyonu’nun (TİDEF) birlikte düzenlediği ‘İlahiyat Vizyon Programı’na İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Karataş konuk edildi.İlahiyat Fakültesi öğrencilerinşn mesleki gelişimlerine katkı sağlamak ve iletişim becerilerini artırmak amacıyla düzenlenen programa; Pamukkale Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan, Pamukkale Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulhamit Birışık, PAÜ Genel Sekreteri Doç. Dr. Mehmet Ali Sarı, TİDEF Başkanı Mustafa Yelek, Diyanet İşleri Başkanlığı Haseki Abdurrahman Gürses Eğitim Merkezi Müdürü Osman Egin, İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Karataş, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. İsmail Taşpınar ile birlikte çok sayıda öğrenci katılım gösterdi.PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen program, Diyanet İşleri Başkanlığı Haseki Abdurrahman Gürses Eğitim Merkezi Müdürü Osman Egin’in gerçekleştirdiği Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Açılış konuşmaları ile devam eden programda ilk olarak TİDEF Başkanı Mustafa Yelek, ardından Pamukkale Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulhamit Birışık konuşmalarını gerçekleştirdi.Açılış konuşmalarının ardından, program sunumlarla devam etti. İlk olarak, Diyanet İşleri Başkanlığı Haseki Abdurrahman Gürses Eğitim Merkezi Müdürü Osman Egin tarafından gerçekleştirilen ‘Din Dili ve İletişim’ konulu sunum yapıldı. Program, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. İsmail Taşpınar’ın gerçekleştirdiği ‘Küreselleşen Dünyada Çağdaş Dini Akımlar ve Yeni Dini Hareketler’ başlıklı sunumu ile devam etti.Programın öğleden sonraki bölümünde ise İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın ‘Hadislerin Doğru Anlaşılması ve Sünnetin Günümüzde Tatbiki’ konulu sunumu ile tamamlandı.Gerçekleştirilen sunumların ardından programa katkı ve katılımlarından dolayı Prof. Dr. Mustafa Karataş’a, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. İsmail Taşpınar’a, Diyanet İşleri Başkanlığı Haseki Abdurrahman Gürses Eğitim Merkezi Müdürü Osman Egin’e ve Osman TİDEF Genel Başkanı Mustafa Yelek’e yapılan hediye takdimi ile program sona erdi.


Etiketler:
Bu haber toplam 66 defa okundu

Nesli Tükenmek Üzere Olan, Denizli’ye Özgü Bir Bitki Türü  ‘Seçmen Çakşırı’
Geçtiğimiz günlerde Pamukkale Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Seçmen Çakşırı Tür Eylem Planı Çalıştayı”nın ardından Pamukkale Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gürkan Semiz, Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serdar Gökhan Şenol ve Öğr. Gör. Dr. Volkan Eroğlu; Seçmen Çakşırı için gerçekleştirdikleri tür eylem planını, bitki türünün özellikleri ve hikâyesi hakkındaki detayları aktardı.

YAZARLAR