Denizli'nin Gözü Kulağı - Rektör Bağ, “Serinhisar MYO bölgeye büyük katkı sağlayacak”
GENÇLERİ YENİ BULUŞMA NOKTASI; KİTAP KAFE
Kuzay Kordofan Valisi ile Sudan Ankara Büyükelçisi Valimiz Hasan Karahan’ı Makamında Ziyaret Etti
Uzman Pskikolog Dr. Cengiz Türkmen:

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Rektör Bağ, “Serinhisar MYO bölgeye büyük katkı sağlayacak”

Rektör Bağ, “Serinhisar MYO bölgeye büyük katkı sağlayacak”
Pamukkale Üniversitesi’nin Serinhisar’da yapımı devam eden MYO binasını gezen Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, incelemelerde bulundu. MYO’nun bölgeye katkı sunacağını belirten Rektör Prof. Dr. Bağ, “Meslek Yüksekokulu bölgemize bilimsel, kültürel ve ekonomik anlamda büyük katkı sağlayacak” dedi.
25.10.2018 / 19:40


Pamukkale Üniversitesi’nin Serinhisar’da yapımı devam eden MYO binasını gezen Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, incelemelerde bulundu. MYO’nun bölgeye katkı sunacağını belirten Rektör Prof. Dr. Bağ, “Meslek Yüksekokulu bölgemize bilimsel, kültürel ve ekonomik anlamda büyük katkı sağlayacak” dedi.Pamukkale Üniversitesi öncülüğünde Serinhisar Belediyesi ve hayırsever iş kadını Cevriye Esen’in destekleriyle yapımı devam eden Pamukkale Üniversitesi Serinhisar Meslek Yüksekokulu’nda sona gelindi. Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, beraberindeki Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Erdinç Duru ve Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan ve Genel Sekreter Doç. Dr. Mehmet Ali Sarı ile birlikte MYO’da inceleme gerçekleştirdi.Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve beraberindeki heyet, Serinhisar Belediye Başkanı Mehmet Kobaş, İlçe Emniyet Amiri Selim Vural, Serinhisar MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Kemal Göz ve hayırsever iş kadını Cevriye Esen’in kızı Nuray Kıvrak ve kardeşi Nizamettin Ekiz, Serinhisar Meslek Yüksekokulu Yaptırma ve Yaşatma Kültür Derneği Başkanı İbrahim Ethem Karaken tarafından karşılandı. İlk olarak MYO binası çevresinde incelemeler yapan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, çalışmalar hakkında Başkan Mehmet Kobaş’tan bilgi aldı. Yakın zamanda başlanacak peyzaj planlamasıyla ilgili bilgi veren Başkan Kobaş, “Okul çevresindeki peyzaj işlemlerini en kısa zamanda başlatacağız. Ağaçlandırma işlemleri de bununla birlikte yapılacak. Okul çevresinde görselliği ön plana alıyoruz” dedi. Başkan Kobaş ayrıca Meslek Yüksekokulu’nun ilçeye kazandırılması konusundaki öncü rolünden dolayı Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ’a teşekkürlerini iletti.Bina içerisinde incelemesini sürdüren Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, beraberindeki heyetle birlikte kantin ve kafeterya olarak kullanılacak alanı gezdi. Dersliklerdeki son durumu özel olarak takip eden Rektör Prof. Dr. Bağ, kullanım alanlarının ferah olması gerektiğini vurguladı.


Etiketler:
Bu haber toplam 32 defa okundu

Nesli Tükenmek Üzere Olan, Denizli’ye Özgü Bir Bitki Türü  ‘Seçmen Çakşırı’
Geçtiğimiz günlerde Pamukkale Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Seçmen Çakşırı Tür Eylem Planı Çalıştayı”nın ardından Pamukkale Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gürkan Semiz, Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serdar Gökhan Şenol ve Öğr. Gör. Dr. Volkan Eroğlu; Seçmen Çakşırı için gerçekleştirdikleri tür eylem planını, bitki türünün özellikleri ve hikâyesi hakkındaki detayları aktardı.

YAZARLAR