Denizli'nin Gözü Kulağı - Yasin Öztürk , 29 Ekim kutlama mesajı
BAŞKAN GÜRLESİN, YENİ YILDA DA DERTLERE ÇÖZÜM OLUYOR
Beyaz Hüzün Sarıkamış Anıldı
Çameli’de kar kalınlığı 70 cm`ye ulaştı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Yasin Öztürk , 29 Ekim kutlama mesajı

Yasin Öztürk , 29 Ekim kutlama mesajı
Bugün zorlu ve tarihte asla unutulmayacak mücadeleler sonucunda kurulan Cumhuriyetimizin 95. Yıl dönümünü kutluyoruz .
29.10.2018 / 12:05


Bugün zorlu ve tarihte asla unutulmayacak mücadeleler sonucunda kurulan Cumhuriyetimizin 95. Yıl dönümünü kutluyoruz . 

Kurucu Cumhurbaşkanımız Aziz Atatürk’ün de 10. Yıl nutkunda belirttiği üzere “ 29 Ekim en büyük bayramımızdır . “

Kurtuluş savaşı’nın fikir cephaneleri olan kongrelerde Ulu Önderimizin “ tek bir egemenlik vardır , o da Milli Egemenliktir . Ülkeyi yine ulusun kendi gücü kurtaracaktır “ sözünden hareketle 23 Nisan 1920’de Gazi Meclis’imizin açılışının 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet ile taçlanmasıdır . 

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılına 5 kala omuzlarımızdaki sorumluluğun çok daha ağır olduğunun farkındayız . 

Bir yandan iç ve dış düşmanlar ile mücadele ederken diğer yandan da yüz yıllardır süren Türk Devlet geleneğinden bihaber bir hükümetin anlamsız uygulamaları ile mücadele ediyoruz . 

Türkiye Cumhuriyeti’nin Başkenti’nin Ankara olduğunu bilmez gibi yandaş müteahhit şantiyelerinde gösteri ile açılışın içinde bayram kutlamaya çalışan bu zihniyete İYİ Parti olarak cevabımızı 1. Meclis’ten vereceğiz . Siz yine açılışınızı yapın ama iyi bilin ki 29 Ekim Cumhuriyet Resepsiyonu’nun adresi Başkent Ankara’dır . Sayın Genelbaşkanımız Meral Akşener ile  tüm Milletvekili arkadaşlarımızla birlikte 29 Ekim günü saat 09:00’da Seymen’lerin , efelerin , zeybeklerin , canların çatısı altında Cumhuriyeti ilan ettikleri 1. Meclis’teyiz . 

Milletimizin bu gayri ciddi tavırlara en kısa zamanda gereken cevabı vereceğinden eminiz .

Bu vesileyle Yüce Milletimizin Bayramını en kalbi duygularımla kutluyor , başta Denizlili hemşehrilerim olmak üzere tüm halkımıza selam ve saygılarımı sunuyorum .


Etiketler:
Bu haber toplam 76 defa okundu

Nesli Tükenmek Üzere Olan, Denizli’ye Özgü Bir Bitki Türü  ‘Seçmen Çakşırı’
Geçtiğimiz günlerde Pamukkale Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Seçmen Çakşırı Tür Eylem Planı Çalıştayı”nın ardından Pamukkale Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gürkan Semiz, Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serdar Gökhan Şenol ve Öğr. Gör. Dr. Volkan Eroğlu; Seçmen Çakşırı için gerçekleştirdikleri tür eylem planını, bitki türünün özellikleri ve hikâyesi hakkındaki detayları aktardı.

YAZARLAR


UA-41740559-6