Denizli'nin Gözü Kulağı - Rektör Bağ’dan 8 Mart Kadınlar Günü Mesajı
BAŞKAN GÜRLESİN, YENİ YILDA DA DERTLERE ÇÖZÜM OLUYOR
Beyaz Hüzün Sarıkamış Anıldı
Çameli’de kar kalınlığı 70 cm`ye ulaştı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Rektör Bağ’dan 8 Mart Kadınlar Günü Mesajı

Rektör Bağ’dan 8 Mart Kadınlar Günü Mesajı
Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
07.03.2019 / 19:53
‘‘İnsanlığın devamı için olmazsa olmazlarımız olan kadınlarımız en büyük dertlerimizin dertlisi, en değerli mutluluklarımızın başkahramanlarıdır. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) kadınlarla ilgili “Kadınlara ancak asalet ve şeref sahibi kimse değer verir. Onları ancak kötü ve aşağılık kimseler hor görür.” diye buyurmaktadır.
Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi ‘‘Dünyada her şey kadının eseridir.’’, başta kutsal bir görev olan anneliğin yanında yaşamı boyunca birçok güçlüğe katlanan ve büyük sorumluluklar üstlenen kadınların toplumsal yaşama etkin biçimde katılmaları, Türkiye Cumhuriyeti’nin önemli hedefleri arasındadır.
İş hayatında yer alan kadınlarımız sayesinde hem aile hem de ülke ekonomisine büyük katkılar sağlanmaktadır. Bugün eğitim, sağlık, hukuk, sanat ve bilim gibi sayısız alanda çalışmalar yaparak dünya çapında başarılara imza atan kadınlarımızın sayısının artması bizler için daima övünç kaynağı olmaktadır. Kadınlarımıza yönelik her türlü psikolojik, cinsel ve fiziksel saldırının olmadığı; kadınlarımıza ait hak ve özgürlüklerin erkeklerle eşit olduğu, kadınlarımızın ekonomik, toplumsal ve siyasal alanda etkinliklerini daha da artırdıkları, toplumda çok daha fazla görünür ve güçlü oldukları bir Türkiye dilerken başta şahsım olmak üzere tüm Pamukkale Üniversitesi ailesi adına Üniversitemizde görev yapan tüm kadın personelimizin, ülkemiz ve dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en kalbi duygularımla kutlar, esenlikler dilerim.

Etiketler:
Bu haber toplam 12 defa okundu

Nesli Tükenmek Üzere Olan, Denizli’ye Özgü Bir Bitki Türü  ‘Seçmen Çakşırı’
Geçtiğimiz günlerde Pamukkale Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Seçmen Çakşırı Tür Eylem Planı Çalıştayı”nın ardından Pamukkale Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gürkan Semiz, Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serdar Gökhan Şenol ve Öğr. Gör. Dr. Volkan Eroğlu; Seçmen Çakşırı için gerçekleştirdikleri tür eylem planını, bitki türünün özellikleri ve hikâyesi hakkındaki detayları aktardı.

YAZARLAR


UA-41740559-6