Denizli'nin Gözü Kulağı - PAÜ Arnavutluk’ta
BAŞKAN GÜRLESİN, YENİ YILDA DA DERTLERE ÇÖZÜM OLUYOR
Beyaz Hüzün Sarıkamış Anıldı
Çameli’de kar kalınlığı 70 cm`ye ulaştı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

PAÜ Arnavutluk’ta

PAÜ Arnavutluk’ta
Pamukkale Üniversitesi, Arnavutluk’un başkenti Tiran’da Türkiye Maarif Vakfınca düzenlenen Uluslararası Eğitim Fuarına katıldı.
25.04.2019 / 14:14
Pamukkale Üniversitesi, Arnavutluk’un başkenti Tiran’da Türkiye Maarif Vakfınca düzenlenen Uluslararası Eğitim Fuarına katıldı.
Türkiye’nin Tiran Büyükelçiliği himayesinde, Arnavutluk Ulusal Tarih Müzesinde yapılan fuarın açılış törenine, Arnavutluk Girişimcilerin Korunmasından Sorumlu Devlet Bakanı Eduard Shalsi, Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Osman Nuri Kabaktepe, Türkiye’nin Tiran Büyükelçisi Murat Ahmet Yörük, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Türkiye Maarif Vakfı Arnavutluk Direktörü Fatih Cankurt’un yanı sıra Türkiye’den üniversite temsilcileri ve akademisyenler katıldı.
Pamukkale Üniversitesi’ni Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve PAÜ Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (PADAM) Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Yasemin Aslan’ın temsil ettiği Uluslararası Eğitim Fuarına, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden devlet ve vakıf üniversitesi düzeyinde 12 üniversite katıldı. Yabancı uyruklu öğrenci sayısını artırmayı hedefleyen Pamukkale Üniversitesi yetkilileri, fuara katılan öğrenciler ve velilerine Türkiye hakkında ve Pamukkale Üniversitesi Yerleşkesi hakkında; fiziksel şartları, öğrenci odaklı eğitim anlayışı, teknolojik araştırma merkezleri, kütüphane ortamı ve sosyal imkânları ile ilgili çeşitli bilgiler verdi.

Etiketler:
Bu haber toplam 49 defa okundu


YAZARLAR


UA-41740559-6