Denizli'nin Gözü Kulağı - Başak Kablan, ‘Bi Kahve Sohbeti’ne konuk oldu
GENÇLERİ YENİ BULUŞMA NOKTASI; KİTAP KAFE
Kuzay Kordofan Valisi ile Sudan Ankara Büyükelçisi Valimiz Hasan Karahan’ı Makamında Ziyaret Etti
Uzman Pskikolog Dr. Cengiz Türkmen:

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Başak Kablan, ‘Bi Kahve Sohbeti’ne konuk oldu

Başak Kablan, ‘Bi Kahve Sohbeti’ne konuk oldu
Pamukkale Üniversitesi Ateş Böceği Topluluğu’nun yeni formatı olan ‘Bi Kahve Sohbeti’nin konuğu Youtuber-Yazar Başak Kablan oldu.
23.10.2018 / 21:50


Pamukkale Üniversitesi Ateş Böceği Topluluğu’nun yeni formatı olan ‘Bi Kahve Sohbeti’nin konuğu Youtuber-Yazar Başak Kablan oldu.Ateş Böceği Topluluğu’nun ‘Bi Kahve Sohbeti’ organizasyonu ile Pamukkale Üniversitesi’ne gelen Youtuber-Yazar Başak Kablan, yoğun ilgiyle karşılandı. Çeşitli yaş gruplarından büyük bir katılımla Fen Edebiyat Fakültesinde gerçekleşen söyleşi keyifli anlar yaşattı. Benimsediği yaşam tarzı olan minimalizm için, “Annemin yaşadığı hayatın aynısı, yaşadığımın minimalizm olduğunu bilmiyordum. Daha az tüketiyorsun ve neyi daha çok sevdiğine karar veriyorsun.” diyen Kablan, kitabın ve okumanın kendisi için öneminden bahsetti. Kablan, kitap ve okumayı “Birçok insanın kurtuluşu olduğunu düşünüyorum.” sözleriyle tanımladı. Dinleyicilere kitap önerilerinde de bulunan Kablan, yeni çıkardığı kitabı ile ilgili de bilgi verdi. Yeni çıkan kitabı ‘Önce Hayallerim Öldü Sonra Babam’ için heyecanlı olan Başak Kablan “Kitap yazmak benim için hep vardı. Yazarak yaşamanın, hayatta kalmanın yolunu arıyordum.” dedi.Mottosu “Sevgi paylaştıkça güzel, sevgini paylaş.” olan Ateş Böceği Topluluğu hayvan haklarını sormayı da unutmadı. Kablan, hayvan hakları için “Hayvan hakları konusunda hukuken bir eksik var ama insanlar elinden geleni yapıyor. Bence dünyada en umut verici konu hayvan hakları.” şeklinde konuştu.Ateş Böceği Topluluğu söyleşi sırasında kahve ikram etmeyi de ihmal etmedi. Meraklı kitlenin sorularıyla devam eden söyleşide hiçbir soru cevapsız kalmadı. Eğlenceli anlara sahne olan sohbetten sonra Başak Kablan ilk kitabını imzaladı. Uzun imza sırasına giren katılımcılar, kitaplarını imzalattıktan sonra Kablan ile fotoğraf çekildi.Ateş Böceği Topluluğu, ilki gerçekleşen Bi Kahve Sohbeti’nde önümüzdeki günlerde yeni konuklarını ağırlayacak.


Etiketler:
Bu haber toplam 44 defa okundu

Nesli Tükenmek Üzere Olan, Denizli’ye Özgü Bir Bitki Türü  ‘Seçmen Çakşırı’
Geçtiğimiz günlerde Pamukkale Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Seçmen Çakşırı Tür Eylem Planı Çalıştayı”nın ardından Pamukkale Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gürkan Semiz, Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serdar Gökhan Şenol ve Öğr. Gör. Dr. Volkan Eroğlu; Seçmen Çakşırı için gerçekleştirdikleri tür eylem planını, bitki türünün özellikleri ve hikâyesi hakkındaki detayları aktardı.

YAZARLAR